Mobilní HOSPIC

Pokud Vy, nebo někdo z Vašich blízkých potřebuje domácí hospicovou péči, ozvěte se nám telefonicky nebo přijďte osobně po předchozí telefonické domluvě na jedno z našich níže uvedených kontaktních míst.
Vaše dotazy ráda zodpoví Mgr. Jana Wasilová telefonicky na čísle 553038016 nebo mailem na wasilova@zivotastrom.cz.

Po předchozí telefonické domluvě je také možné osobní setkání v jednom z našich kontaktních míst:

Nový Jičín, Kostelní 71/37mapa
Rožnov pod Radhoštěm, Letenská 1183mapa
Havířov, Dlouhá třída 1134/83mapa
Zlín, Třída Tomáše Bati 3705mapa
Přerov, Budovatelů 197/6mapa

Většina z nás by ráda konec života strávila doma. Rádi bychom až do konce žili pokud možno tak jako dříve, mezi věcmi, které nás životem provázely, a hlavně měli nablízku ty, kteří nám rozumějí. Chceme pít svůj čaj, hledět na květiny, které jsme vypěstovali, jíst na svém talíři, užít své ubývající síly k povídání si s těmi, které máme nejraději. Máme strach z neosobního prostředí nemocnic a z toho, že mnoha našim drobným i velkým trápením nebude rozuměno.
Doma nás ale umírá velice málo. Má to mnoho příčin, jednou je i strach z toho, že to nejde: pacient se bojí, že bude na obtíž, rodina má obavy, že péči nezvládne.

Strom života je domácí hospic, který poskytuje své služby v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji pacientům v pokročilých a konečných stadiích nevyléčitelných nemocí. Našim cílem je umožnit těžce nemocným pacientům, aby strávili závěr života v rodinném kruhu, zachovali si svoji důstojnost a měli přístup k co nejkvalitnějším službám. Zároveň chceme podpořit jejich blízké v každodenní péči.

Domácí hospic Strom života zdarma nabízí své služby nevyléčitelně nemocným lidem a jejich blízkým, kteří o ně doma pečují. Poskytuje rodině podporu, umožňuje, aby člověk v posledních dnech a týdnech života mohl žít důstojně, měl čas na své nejbližší a čas na rozloučení.

Co nabízíme?

  • Tým odborníků, kteří jsou speciálně vzdělaní v oblasti práce s pacienty na konci života
  • Dostupnost návštěvní lékařské a ošetřovatelské služby sedm dní v týdnu 24 hodin denně.
  • Paliativní péči, která je zaměřená na zmírnění utrpení, na léčbu bolesti, na tlumení příznaků, které nemoc provázejí, a která respektuje přání pacienta a jeho blízkých.
  • Otevřenou, pravdivou a empatickou komunikaci, podporu a doprovázení.

Komu?
Nevyléčitelně nemocným lidem, kteří chtějí žít a dožít doma a

  • O které jejich blízcí mohou a chtějí pečovat v závěru života doma
  • U nichž byla ukončena léčba vedoucí k vyléčení a byla doporučena léčba paliativní
  • U nichž při obvyklém průběhu nemoci lze očekávat, že mají před sebou život v řádu týdnů či měsíců

Protože strom života provozuje domácí hospic, jehož služby zatím zdravotní pojišťovny nehradí. Jsme rádi, že mezi námi jsou lidé, kteří umějí darovat a pomoci tak těm, kteří to právě potřebují.
Díky nim tu jsme a pracujeme.