Klub přátel Stromu života

KLUB PŘÁTEL STROMU ŽIVOTA POMÁHÁ ZMĚNIT ZPŮSOB PÉČE O NEVYLÉČITELNĚ NEMOCNÉ PACIENTY

Zeptali jsme se členů našeho Klubu přátel Stromu života, proč se rozhodli vstoupit do Klubu a podporovat činnost Mobilního hospice Strom života dlouhodobě. Zde jsou některé z autentických odpovědí:

Velice jste pomohli mé mamince v roce 2016 a hlavně nám při péči o ni v závěru jejího života. Byla s námi doma až do konce. A to je to nejcennější pro mě jako dceru, postarat se o maminku. Moc děkuji“

Vždy jsem pomáhala finančně známým projektům a hledala jsem někoho v mém okolí, kdo to nejvíce potřebuje a o kom vím, že peníze budou využity tak, jak se mají využít.“

Je to skvělá činnost. Je možné, že někdy budeme sami potřebovat podobnou pomoc“

Pomoci jsem chtěla již dávno, jen jsem nevěděla, kam přispět. Postrčila mě vlastně nemoc tatínka.“

To, že jsem viděla vaši práci a péči na vlastní oči. Byli jste jediní, kdo nás v této situaci podržel. Neskutečně laskaví a profesionální.“

Přínos Vaší péče a také to, že manželova pojišťovna tuto péči nehradila.“

Pomoc při odcházení maminky. Empatie a ochota. Váš pracovník nám moc pomohl. Na malou chvíli se stal členem naší rodiny. Pochopila jsem, že je potřeba nějakým způsobem pomoci.“

Vidíte sami sebe v některé z těchto výpovědí?

Stalo se Vám, že jste podpořili nějaký dobročinný projekt a nikdo Vám nepoděkoval nebo Vás neinformoval o tom, jak byl Váš dar využit?

Rádi byste podpořili něco, co má smysl a v čem uvidíte skutečnou změnu?

Pak by pro Vás mohl být zajímavou příležitostí právě Klub přátel Stromu života, který sdružuje naše dobrosrdečné dárce, kteří se rozhodli podpořit Mobilní hospic a především péči o pacienty prostřednictvím opakovaného finančního příspěvku v libovolné výši. Právě Klub přátel má velkou moc v tom, že díky němu máme možnost stabilizovat naši činnost a služby poskytovat dlouhodobě, i když kolem nás řádí epidemie. Se členy Klubu přátel jsme v pravidelném kontaktu a předáváme jim informace o tom, jak jejich finanční prostředky pomáhají. I když tedy nejsou s námi přímo v terénu, jsou důležitou součástí poskytování našich služeb.

Laskaví dárci jsou pro náš hospic obrovskou podporou. Vážíme si, že nám umožňují pečovat o další a další pacienty a naše služby neustále zlepšovat a rozšiřovat tak, aby je mohl využít kdokoliv, kdo si to přeje. Svou podporou tedy umožňují pomyslnou štafetu pomoci dalším potřebným lidem. V době velké nejistoty jsou pro nás právě členové Klubu přátel zdrojem inspirace a motivace, že naše práce má skutečně smysl.

Díky členům Klubu přátel se nám v roce 2020 podařilo získat finanční prostředky na veškeré potřebné léky, které zajišťují, aby pacient nepociťoval nepříjemné symptomy svého onemocnění a mohl své poslední dny strávit bez bolestí a v klidu. Potvrzuje se tedy, že když se lidé spojí, mohou se dít skvělé věci.

Doufáme, že se komunita lidí, kteří se chtějí podílet na změně, bude i nadále rozšiřovat. Zdravotní a sociální služby nevyléčitelně nemocným pacientům a jejich blízkým budou díky tomu více dostupné.

PŘIDEJTE SE PROTO DO NAŠEHO KLUBU PŘÁTEL

Pro vstup do klubu není potřeba vyplňovat složité formuláře, stačí, když nás kontaktujete na adrese klub@zivotastrom.cz nebo na telefonním čísle +420734 587 700 s informací, že se chcete stát součástí Klubu přátel. Vše potřebné Vám následně vysvětlí naše koordinátorka Aneta Gerlová.

Naše číslo účtu je 3925391369/0800.

Co Vám členství v Klubu přátel přinese

  • Předání souhrnného potvrzení o daru pro daňové účely (potvrzení o přijetí daru automaticky zasíláme vždy v lednu následujícího roku).

  • Zasílání pravidelných informací o činnosti našeho hospice (pozvánky na akce, informace o naších kampaních a zasílání našeho časopisu Listy Stromu života). 

  • Možnost návštěvy a prohlídky sídla a zázemí Mobilního hospice Strom života v Novém Jičíně (na ulici Kostelní 71/37, 741 01 Nový Jičín). Rádi Vás přivítáme v našem sídle a ukážeme Vám, jak to u nás vypadá a jaké další služby a projekty realizujeme.

  • Do budoucna plánujeme také další aktivity spojené s Klubem. O jejich podobě Vás budeme informovat prostřednictvím e-mailu, telefonu, našich webových stránek nebo Facebooku.

 

TĚŠÍME SE NA VÁS

Tým pracovníků Mobilního hospice Strom života

 

Děkujeme, že pomáháte s námi.