Mobilní hospic Strom života

Potřebujete hospicové služby?
Volejte po-pá 7-15 hod
Mgr. Janu Wasilovou

553 038 016.
wasilova@zivotastrom.cz

Potřebujete odlehčovací služby?
Volejte po-pá 7-15 hod
Mgr. Anetu Badžgoňovou

604 144 504.
odlehcovaci@zivotastrom.cz

Potřebujete poradenské služby?
Volejte po-pá 7-15 hod
Mgr. Marii Dorazilovou

734 571 194.
dorazilova@zivotastrom.cz

Informace o námi realizovaných projektech z ESF zde

DĚKUJEME Nadaci OKD!

Děkujeme Nadaci OKD za opětovnou a dlouhodobou podporu, s níž můžeme poskytovat naše specializované zdravotně-sociální služby z výjezdního místa Mobilního hospice Strom života v Havířově, za přispění k udržitelnosti našich služeb poskytovaných pacientům a jejich pečujícím rodinám. Děkujeme, že jste našimi partnery, že podporujete smysluplný projekt, téma, které se dotýká každého z nás, ačkoliv mnozí před ním zavírají oči.

Upřímné díky Vám všem za naše pacienty a jejich rodiny, zdravotní sestřičky a lékaři Mobilního hospice Strom života z Havířova.

Nadace_OKD

JEDEME DÁL A JEŠTĚ NA VĚTŠÍ OBRÁTKY NEŽ OBVYKLE…

I v těchto kritických chvílích jsme s našimi pacienty – jsme v terénu mezi nevyléčitelně a dlouhodobě nemocnými lidmi. Lékaři, sestry a bratři jezdí do rodin pacientů/klientů a poskytují zdravotní hospicové a sociální odlehčovací služby všem, kteří to právě teď potřebují! Jsme v plné polní, a jsme tu pro naše pacienty každý den.

Tím, že vykonáváme naši činnost i za tak složité situace jako je nyní, setrvávají naši pacienti s velkými nároky na zdravotní péči ve svých domovech. Nezabírají tak lůžka v nemocnicích, která budou potřebná pro lidi se závažnými problémy vyplývající z nakažení virem COVID-19. Tedy naší činností ulevujeme tak již teď přetíženým nemocnicím.

Potřebujeme ochranné pomůcky pro naše zdravotníky také proto, abychom mohli chránit naše pacienty.

Prosíme touto cestou všechny laskavé lidi, dobrovolníky a lidi s touhou pomoci v této složité situaci – ozvěte se, kdo máte RESPIRÁTORY navíc a PROSÍM DARUJTE NÁM JE.
Díky veliké vlně solidarity máme nyní roušek a desinfekce dostatečné množství. Děkujeme všem, kteří spolu s námi pomáhají.

Kontaktujte prosím Petra Janíka 737 525 997, email: janik@zivotastrom.cz

Kdo nemá možnost pomoci hmotně, prosím podpořte nás finančně. V souvislosti s pandemií koronaviru máme zvýšené náklady na personál a ochranné pomůcky. Museli jsme se také předzásobit nejpoužívanějším zdravotnickým materiálem a léky.

Vzhledem k nouzovému stavu také očekáváme velký výpadek financí od našich firemních dárců, kteří v tuto chvílí sami zažívají existenční problémy. Můžete-li nás finančně podpořit, velmi nám tím pomůžete. Budeme moci díky Vám i nadále poskytovat péči nevyléčitelně nemocným umírajícím lidem a dětem.

Finanční dar můžete zaslat na bankovní účet s číslem:
3925391369/0800 variabilní symbol 111

POMOZTE NÁM BUĎ FINANČNĚ ČI HMOTNĚ! Budeme moc vděčni za jakoukoliv pomoc!

Multidisciplinární tým Mobilního hospice Strom života

HOSPICOVÉ PACIENTY PŘIJÍMÁME
Pokud pro svého blízkého potřebujete mobilní hospicovou péči, obraťte se na nás na telefonním čísle 553 038 016 pondělí až pátek od 7:30 do 15:30.
Pacientům již přijatým do naší péče jsem k dispozici 24 denně, 7 dní v týdnu.

Skupinová setkávání pozůstalých jsou až do odvolání zrušena. Děkujeme za Vaše pochopení.
Spolu to zvládneme!
Váš Mobilní hospic Strom života

DĚKUJEME Nadaci Karel Komárek Family Foundation!

Nesmírně si vážíme významné finanční podpory, které se nám dostalo od Nadace Karel Komárek Family Foundation, díky které zde můžeme být pro všechny nemocné a vyčerpané lidi bez naděje na vyléčení, kterým se život chýlí k nezadržitelnému konci, i v dnešní těžké době pandemie.

Jsme tu pro jejich přání konec života strávit v domácím prostředí, mezi věcmi, které je životem provázely a mezi svými blízkými, kteří jim rozumějí.
Vaší pomocí nám dáváte najevo, že Vám záleží na osudech lidí, jejichž čas je krátký a kteří pomoc potřebují právě teď.

Děkujeme Vám, za všechny naše pacienty, za všechny jejich blízké a za celý náš multidisciplinární tým
Mobilního hospice Strom života.

Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.

Moc děkujeme společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. za darované navigace do našich vozů, abychom na cestě za našimi pacienty nebloudili a byli jsme u nich ještě rychleji.

Děkujeme nejen za navigace, ale také za milou návštěvu.

Chcete být součástí něčeho velkého, co skutečně má smysl?
Staňte se i Vy členem Klubu přátel Stromu života.

Klub pratel Stromu zivota

STROM ŽIVOTA
„Žít dobře, znamená nežít pro sebe.”

Strom života poskytuje služby nevyléčitelně nemocným lidem a jejich rodinám, které se rozhodnou pečovat o své blízké doma. Cílem je umožnit lidem s nevyléčitelným onemocněním zůstat v kruhu svých blízkých, ulevit od bolesti a dalších tělesných i duševních obtíží.

V rámci našich služeb poskytujeme domácí hospicovou péči, poradnu pro pozůstalé, terénní odlehčovací služby, půjčovnu kompenzačních pomůcek, terénní rehabilitační a ošetřovatelské služby a kurzy pro pečující.

I Vy můžete naši činnost podpořit.

Naše číslo účtu je 3925391369/0800.
V případě jednorázového finančního daru prosím uveďte variabilní symbol 333 a zašlete nám kontaktní informace, které sami uznáte za vhodné na náš email info@zivotastrom.cz, abychom Vám mohli poděkovat. Jakékoliv podpory si nesmírně vážíme.

BESEDY „NEMOCNICE NA KOLECH“

Pro MŠ školky a pro první stupně základních škol Mobilní hospic Strom života nabízí besedy s našimi psychoterapeuty, které se konají v herně a na zahradě v Mobilním hospici Strom života na Kostelní ul. v Novém Jičíně.

Cílem těchto besed je seznámit děti s hospicovou péčí. Program trvá přibližně dvě hodiny a vstupné pro děti je 30,-Kč, pedagogický doprovod zdarma.

Besedy probíhají pouze v úterý a ve čtvrtek a je třeba se na ně objednat telefonicky: 604 641 238 a nebo písemně na email: ryskova@zivotastrom.cz.

besedy_skolky kopie

Mobilní HOSPIC
Poskytujeme zdravotní a lidskou podporu terminálně nemocným pacientům a jejich rodinám.

Odborné sociální poradenství
Je určeno těm, kteří jsou nevyléčitelně nemocní, umírají nebo se o nevyléčitelně nemocného člověka starají a neví si v této težké životní situaci rady.

Odlehčovací terénní služby
Posláním je poskytnutí péče uživatelům, kteří žijí v domácím prostředí a potřebují v důsledku nepříznivého zdravotního stavu pomoc a péči blízkých osob v běžných činnostech života.

Všechny nové informace naleznete v sekci AKTUALITY, nebo na našem Facebooku.

Děkujeme všem, kteří jakýkoliv způsobem přispěli na mobilní hospicovou péči v České republice. Vážíme si všech našich velkých partnerů, stejně jako našich drobných dárců. Bez Vás to nezvládneme…